Ankara Kalesi'nde restorasyon çalışmaları devam ediyor

Başkent Ankara'nın simgelerinden Ankara Kalesi'nde restorasyon çalışmaları yapılıyor. Ankara Kalesi'ndeki restorasyon çalışmaları aralıksız olarak devam ederken yapının gelecek nesillere de aktarılması için çalışmalar titizlikle yürütülüyor.
Ankara Kalesi'nde restorasyon çalışmaları devam ediyor

Ülkemizin Başkenti Ankara'da birbirinden farklı tarihi yapılar bulunuyor. Bu yapıların gelecek nesillere aktarılması için de restorasyon çalışmaları büyük önem taşıyor. Ankara Kalesi de önemli yapılar arasında yer alırken bu yapının bozulmadan gelecek nesillere aktarılması için de Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kapsamlı bir restorasyon çalışması başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kentin belirli noktalarında başlattığı restorasyon çalışmalarını titizlikle sürdürürken Ankara Kalesi'ndeki çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Ankara Kalesi'nin duvarlarında meydana gelen çatlaklar için başlatılan restorasyon çalışmalarının ekipler tarafından büyük bir titizlikle devam ettirildiği ifade edildi.

ANKARA KALESİ'NDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kentin simgelerinden olan Ankara Kalesi'nin duvarlarında meydana gelen çatlaklar için ABB tarafından restorasyon çalışmaları başlatıldı.

ekran-goruntusu-2024-05-11-210258.png

Milattan önce 5'inci yüzyıla dayanan, Romalılar döneminde onarılan Ankara Kalesi'nin duvarlarındaki çatlaklarda taş temizliği, derz ve tij çalışması yapıldığı ifade edildi. Yapılan çalışmaların 2024 yılı içerisinde bitirilmesini hedefleyen ABB, Ankara'yla özdeşleşen simge yapını n gelecek nesillere aktarılmasını önemsediklerini ifade etti. Çalışmalarını devam ettiren ekipler ise restorasyonun ardından aydınlatma çalışmalarına başlayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.