Ankara Kızılcahamam Belediyesi öğrencilerle geri dönüşüm çalışması yaptı

Ankara Kızılcahamam Belediyesi geri dönüşüme verdiği önemle dikkat çekiyor. Kızılcahamam Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından geri dönüşüm çalışmaları yapıldı.
Ankara Kızılcahamam Belediyesi öğrencilerle geri dönüşüm çalışması yaptı

Ankara'nın Kızılcahamam Belediyesi, geri dönüşüm ve doğaya atık bırakılmaması konusunda farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyor.

Ankara Kızılcahamam'da bulunan Çeltikçi İlkokulu’nda gerçekleştirilen Sıfır Atık Bilinçlendirme ve Eğitimleri’ kapsamında birçok ürün geri dönüşüm ile tekrar hayata kazandırıldı. Kızılcahamam Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Çeltikçi İlkokulu’nda ‘Sıfır Atık Bilinçlendirme ve Eğitimleri’ kapsamında etkinlik düzenlendi. Atölye çalışmasında geri dönüşebilen atıklardan tekrar günlük hayatımızda kullanabileceğimiz ürünler yapıldı.

2024-05-21-11-00-34.png

Çeltikçi İlkokulu bahçesinde yapılan etkinlik sayesinde öğrenciler keyifli anlar geçirerek, hem öğrendi hem de üretti. Geri dönüşümün önemine dikkat çekilen etkinlikte, öğrencilerle birlikte pet şişeden kuş yemliği yapıldı ve doğaya kazandırıldı. Daha sonra da öğrencilerle beraber okul etrafında geri dönüşebilen atıklar toplandı.

Kızılcahamam Belediyesi, X hesabı üzerinden öğrencilerle yaptıkları geri dönüşüm etkinliğini paylaştı. Atölye çalışması ile ilgili bir video paylaşan Kızılcahamam Belediyesi, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Kızılcahamam Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğümüz tarafından Çeltikçi İlkokulu’nda ‘Sıfır Atık Bilinçlendirme ve Eğitimleri’ kapsamında geri dönüşebilen atıklardan tekrar günlük hayatımıza kullanabileceğimiz ürünlerin yapıldığı atölye çalışması gerçekleştirildi."

Doğaya atık bırakılmamasına dikkat çekilen paylaşımda, "Çeltikçi İlkokulu bahçesinde öğrencilerle birlikte pet şişeden kuş yemliği yaparak doğaya kazandırıldı. Ardından öğrencilerle birlikte okul etrafında geri dönüşebilen atıklar toplayarak doğaya atık bırakılmaması konusunda mesaj verildi" bilgileri yer aldı.

2024-05-21-10-53-30.png

Çalışma sayesinde çocuklar geri dönüşümün önemini farkında vardı ve öğrenciler uygulamalı olarak yaptıkları ürünlerle doğaya katkıda bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.