Ankara Mamak Belediyesi Kariyer Günü etkinliği düzenledi

Ankara Mamak Belediyesi, ilçedeki çalışmalarına devam ediyor. Mamak İstihdam Merkezi (MİM) Kariyer Günü gerçekleştirdi.
Ankara Mamak Belediyesi Kariyer Günü etkinliği düzenledi

Mamak Belediyesi, iş arayanları mutlu edecek bir etkinlik organize etti. Mamak İstihdam Merkezi (MİM) Kariyer Günü gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında işe ihtiyacı olanlar ve işverenler bir araya geldi.

Mamak İstihdam Merkezi (MİM) tarafından gerçekleştirilen Kariyer Günü etkinliği, iş arayan vatandaşları iş veren ile buluşturdu. İlçedeki istihdam oranını artırmak için çalışmalar yapan Mamak Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Kariyer Günü etkinliği, Mamak Belediyesi Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Etkinlik sayesinde Mamak İstihdam Merkezi’ne başvuru yapan ve firmaya bireysel başvuru yapan iş arayanlarla firma yetkilileri bir araya geldi. Kariyer Günü etkinliğine 250'nin üzerinde başvuru yapıldı. Kariyer Günü etkinliğinde, firma yetkilileri iş arayanlarla mülakat gerçekleştirdi.

Kariyer Günü kapsamındaki buluşmaya, Ankara’da hizmet veren Koza İnsan Kaynakları konuk oldu. Depo personeli, paketleme, toplama, dağıtım, etiketleme, sevkiyat gibi başlıklarda personel alımı yapan firma, on kişilik değerlendirme ekibiyle, görüşmesi olumlu sonuçlanan vatandaşların işe giriş işlemlerini hemen başlattı. İşe başlayanlar, 18-40 yaş aralığında olmak, askerliğini yapmış olmak, düzgün bir diksiyona sahip olmak, iş tecrübesine sahip olmak, en az ortaokul mezunu olmak ve güler yüzlü olmak gibi kriterlerde değerlendirildi.

gomg-omxsaabwuw.jpg

"UMDUĞUMUZDAN DAHA FAZLA BAŞVURU ALDIK"

Koza İnsan Kaynakları ailesi adına, firmanın Bölge Müdürü Mert Özkan, Mamak Belediyesi’ne teşekkür etti. Mamak Belediyesi'ne teşekkür eden Mert Özkan, “Umduğumuzdan daha fazla başvuru aldık. Mülakatlarımız çok güzel geçti. Bir insana dokunabilmek çok güzel bir duygu. Bu anlamda Mamak İstihdam Merkezi’ne bizlerle iş arayanları buluşturduğu için çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Mamak Belediyesi, Kariyer Günü etkinliği hakkında X hesabında paylaşım yaptı.

2024-05-23-11-25-51.png

Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen Kariyer Günü sayesinde iş sahibi olan vatandaşlar, büyük mutluluk yaşadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.