Ankara OSTİM'de Türk Devletleri Diplomatik Misyon Buluşmaları etkinliği yapıldı

Ankara OSTİM'de Türk Devletleri Diplomatik Misyon Buluşmaları etkinliği gerçekleştirildi. OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Orhan Aydın, etkinlikte konuşma yaptı.
Ankara OSTİM'de Türk Devletleri Diplomatik Misyon Buluşmaları etkinliği yapıldı

Türk Devletleri Diplomatik Misyon Buluşmaları etkinliği Başkentte OSTİM Dış Ticaret Koordinatörlüğü tarafından OSB'de düzenlendi.

OSTİM'de "Türk Devletleri Diplomatik Misyon Buluşmaları" etkinliği gerçekleştirildi. OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Orhan Aydın, ticaretin de sanat gibi ortak uluslararası bir dili olduğunu ifade etti. OSTİM'deki firmaları ve mesleki kümelenmeleri uluslararası alana taşımak için sistemli bir çalışma yürüttüklerinden bahseden Orhan Aydın, bu konuda uzman desteği aldıklarını da söyledi.

beysehir-devlet-hastanesi-bashekimi-uzm-dr-sitki-kucukbuzcu-2024-05-23t154005-689.jpg

"CİDDİ ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"

Aydın, "Kendimizi ticaret anlamında Türk dünyasına odakladık. Bu kapsamda ciddi ziyaretler gerçekleştiriyoruz, ticari ilişkilere başladık" diye konuştu. Aydın, OSTİM olarak özellikle Kırgızistan ve Özbekistan'da projeler yürüttüklerine de değindi.

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi ve Türkiye Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı Başkanı Aygün Attar da etkinlikte yer aldı. Attar, Türk Devletleri Teşkilatının da Türk dünyasında çok yönlü işbirliğini sağladığını belirtti.

beysehir-devlet-hastanesi-bashekimi-uzm-dr-sitki-kucukbuzcu-2024-05-23t153900-960.jpg

Konuşmaların ardından Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Ankara'da görevli diplomatik misyon temsilcileri, büyükelçiler, ticari ve askeri ataşeler ile Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı (HEPA) Türkiye Genel Müdürü Yalçın Orhon söz konusu ülkelerdeki yatırım fırsatlarına ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Yatırım fırsatlarına ilişkin de bilgilerin yer aldığı etkinlik sonrası fikir alışverişi yapıldı ve bilgi akışı sağlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.