Ankara'da gençler 19 Mayıs Gençlik Özel Oturumunda buluştu

Ankara Kent Konseyi Başkent Gençlik Meclisi üyeleri, 19 Mayıs Gençlik Özel Oturumu'nda buluştu.
Ankara'da gençler 19 Mayıs Gençlik Özel Oturumunda buluştu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler devam ediyor. Ankara'da yaklaşık 150 genç, 19 Mayıs Gençlik Özel Oturumu'nda bir araya gelerek değerlendirmeler yaptı.

Ankara'da 150 genç, 19 Mayıs Gençlik Özel Oturumunda bir araya geldi ve "19 Mayıs Gençlik Özel Oturumu" ile Gençlik Bayramını kutladı. Gençlerin 19 Mayıs Gençlik Özel Oturumu, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda düzenlendi. Gerçekleştirilen buluşmada gençler, ihtiyaçlarını ve gençlerin nasıl daha iyi olacaklarını değerlendirdi. 2024 yılı gençlik etkinlikleri için de neler yapılabileceği konuşuldu.

21a8e501b269f72227ce461d85e0863d.jpg

"GENÇLER EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ"

Gençlerin oluşturduğu grupların liderleri, politika ve faaliyet önerilerinin yer aldığı sunumu yaptı ve gençlik atölyesi gerçekleştirildi. Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Süleyman Basa, “Kent konseyi demek çalışma grubu demek. Belli noktaya gelen çalışma gruplarını meclise döndürüyoruz. Gençler en büyük gücümüz, gönüllülerimiz ise gönüldaşımızdır. Gönüllüğün de merkezi Ankara Kent Konseyi… Biz yönetim kurulu olarak her zaman proje üretmeye, gençlerle beraber çalışmaya ve her türlü yardıma hazırız” diye konuştu.

"Ankara’da neyimiz var neyimiz yok konuştuk" diyen Başkent Gençlik Meclisi Başkanı Halil Ecer ise şu ifadeleri kullandı:

“Yaşamın her alanında gençlerin güçlendirilmesi ve gençler güçlenirken kendilerini genç dostu hâline getirmeleri için buradayız. Bu kentlerle birlikte yetişkinler ve gençlerin bir araya gelerek politikalar üretebileceği mekanizmalar üretebilmek gerekiyor. Bugün Ankara’da neyimiz var neyimiz yok buna kafa yorduk. Gençlik Meclisi neler yapıyor, içyapısı nasıldı onları konuştuk."

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen 19 Mayıs Gençlik Özel Oturumu'nda, problemlere yönelik çözümler için de çalışmalarda nasıl yol alınacağı konuşuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.