Ankara’da kamu kuruluşlarına KPSS’siz hizmetli ve özel güvenlik görevlisi alınıyor!

Ankara'da iş arayanlar için İŞKUR üzerinden yeni bir personel alım haberi geldi. Aktarılan son habere göre Ankara'da kamu kuruluşlarına KPSS'siz hizmetli ve özel güvenlik görevlisi alınacak. TÜSEB yapacağı personel alımında başvuru şartlarını açıkladı!
Ankara’da kamu kuruluşlarına KPSS’siz hizmetli ve özel güvenlik görevlisi alınıyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Açık İş İlanları üzerinden kamu personel alımları sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor. Aktarılan son habere göre TÜSEB Yönetim hizmetleri Daire Başkanlığı, İŞKUR üzerinden yeni bir personel alımı yayımladı. Kamu kuruluşları için Hizmetli ve Özel Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak.

ANKARA KPSS'SİZ KAMU PERSONEL ALIMI

Kamu personel alımı için yapılan açıklamada KPSS puan şartının aranmayacağı açıklanırken, alımların daimi olarak yapılacağının altı çizildi. Peki, TÜSEB personel alım başvuru şartları neler? Başvurular ne zamana kadar devam edecek?

ANKARA TÜSEB ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Ankara’da TÜSEB özel güvenlik görevlisi alımı yapacağını açıkladı. Silahlı özel güvenlik görevlisi alımında adayların en az lise mezunu olması gerektiğinin altı çizildi. 18 yaş üstü adayların başvurabileceği ÖGG alımı için adayların en az 5 yıl tecrübesi olduğunu belgelemesi gerektiği açıklandı.

Yayımlanan ilanda başvuracak adaylar için, “11. Başkanlığımızın tüm hizmet birimlerinde, gece ve gündüz, iç ve dış mekânlarında 24 saat esasına göre vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak” şartının aranacağı açıklandı.

TÜSEB HİZMETLİ ALIM BAŞVURU ŞARTLARI

TÜSEB, Ankara’da ÖGG alımının dışında hizmetli alımının yapılacağını duyurdu. Deneyim şartının 2 yıl olacağı hizmetli alımında adayların en az lise mezunu olması gerektiği belirtildi. 18 yaş üstü adayların başvurabileceği hizmetli alımında özellikle, “Son başvuru tarihi itibarıyla hijyen, temizlik kuralları, temizlik malzemelerinin kullanım özellikleri, uygun teknikle temizlik ve riskli alanların temizliği konularından herhangi birinden eğitim almış olmak ve bunu belgelendirmek” şartının aranacağı vurgulandı.

ekran-goruntusu-2024-05-20-121116.png

Başvurmak isteyenler için başvuruların İŞKUR üzerinden online olarak başladığı ve 24 Mayıs tarihine kadar devam edeceği belirtildi. Adaylar için yapılan açıklamada alımların daimi olacağı ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.