Ankara'daki TOGO Kuleleri tartışmasında 10 müfettiş ABB'yi inceledi

Ankara'daki TOGO Kuleleri tartışmaları sürerken hukuki açıdan ilerleyen sürece dair yeni bir bilgi paylaşıldı. ABB'nin TOGO kuleleri nedeniyle müfettişler tarafından incelendiği ifade edildi.
Ankara'daki TOGO Kuleleri tartışmasında 10 müfettiş ABB'yi inceledi

Aralık 2023 tarihinde Ankara'daki TOGO Kuleleri davaları sürerken hukuki açıdan bir gelişme yaşanmış, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından 2019 yılında Sözcü Gazetesi’nde TOGO Kuleleri ile ilgili yapılan röportaj hakkında Avukat Mehmet Ali Alan tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu.

Savcılık konu hakkında takipsizlik kararı verirken Adalet Bakanlığı, Mansur Yavaş için mahkeme tarafından alınan takipsizlik kararını kanun yararına bozma istemi ile başvuruda bulunmuştu. TOGO Kuleleri tartışmaları devam ederken Cumhuriyet'te yer alan bir haberler sürece ilişkin farklı bilgiler verildi.

TOGO KULELERİ TARTIŞMASI

ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın, imar ve şehircilik daire başkanı ve birinci hukuk müşavirinin TOGO Kuleleri davası sürecinde onuncu kez soruşturma altına alındığı bildirildi. Eski CHP Milletvekili ve eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün'ün sahibi olduğu kulelerin imar planları mahkeme tarafından iptal edilmesine rağmen çeşitli sorunlar devam ediyor.

ankaradaki-togo-kuleleri-tartismasinda-10-mufettis-abbyi-inceled.webp

Cumhuriyet'te yer alan habere göre son denetimle birlikte sekiz mülkiye, bir adalet ve bir Devlet Denetleme Kurulu müfettişi olmak üzere toplamda 10 müfettiş ABB'yi inceledi. ABB Başkanı Mansur Yavaş, imar ve şehircilik daire başkanı ve birinci hukuk müşavirinin de onuncu kez soruşturmaya alındığı ifade edilirken bunun da ABB üzerindeki siyasi baskıyı artırdığı ifade edildi. Gelişmeler takip edilerek kamuoyunun bilgilendirilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.