Ankaralılara Cumhurbaşkanı müjdesi Resmi Gazete'de! O tarihler arasında kullananlara bedava oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararlar Resmi Gazete ile yayımlanırken Ankaralılara yönelik düzenleme de bu kararlar arasında yer aldı. Ankara-Elmadağ trenini kullananlar dikkat!
Ankaralılara Cumhurbaşkanı müjdesi Resmi Gazete'de! O tarihler arasında kullananlara bedava oldu

21 Mayıs tarihli Resmi Gazete'de çok sayıda önemli Cumhurbaşkanı Kararı peş peşe yayımlanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 milyon Ankaralı için yeni kararını duyurdu. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Bazı Mal ve Hizmetlerden Ücretsiz veya İndirimli Olarak Faydalanacakların Tespitine İlişkin Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 8480) kapsamında bölgesel tren seferleri için yeni düzenlemeye gidildi.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ ÜRETTİKLERİ BAZI MAL VE HİZMETLERDEN ÜCRETSİZ VEYA İNDİRİMLİ OLARAK FAYDALANACAKLARIN TESPİTİNE İLİŞKİN KARARIN YÜRÜRLÜĞE KONULMASI HAKKINDA KARAR (KARAR SAYISI: 8480)

Karar Sayısı: 8480

Kamu kurum ve kuruluşlarının ürettikleri bazı mal ve hizmetlerden ücretsiz veya indirimli olarak faydalanacakların tespitine ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulmasına, 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesi gereğince karar verilmiştir. 20 Mayıs 2024

Recep Tayyip ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI

karar-1.jpg

20/5/2024 TARİHLİ VE 8480 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARININ EKİ KARAR

MADDE 1-(1)21/3/2024-12/4/2024 tarihleri arasında (bu tarihler dâhil) Ankara-Elmadağ- Ankara güzergâhında bölgesel tren seferlerinden yararlanan yolcular, 8/1/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır.

MADDE 2- (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- (1) Bu Karar hükümlerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yürütür.

karar-2.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imza kararı kapsamında 21 Mart 2024 ile 12 Nisan 2024 tarihleri arasında Ankara - Elmadağ - Ankara bölgesel tren hattı seferlerinden yararlanan yolcular için sunulan hizmet ücretsiz oldu. Düzenleme 21 Mayıs 2024 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.