ATO Başkanı Baran'dan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi değerlendirmesi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"ni değerlendirdi. Baran, paketle ekonomik göstergelerin çok daha iyi seviyelere geleceğini ifade etti.
ATO Başkanı Baran'dan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi değerlendirmesi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi hakkında açıklamada bulundu. Gürsel Baran, "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"nin, Türkiye'nin enflasyonla mücadele sürecini ivmelendireceğini bildirdi.

Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi hakkında yazılı açıklamada bulunan Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kamuda harcama kontrolünün sağlanması ve tasarrufların arttırılmasının, sürdürülebilir yüksek büyüme hedefi doğrultusunda atılmış önemli bir adım olduğuna değindi.

adsiz-tasarim-14.jpg

PAKETLE EKONOMİK GÖSTERGELER ÇOK DAHA İYİ SEVİYELERE GELECEK

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi, Türkiye'nin enflasyonla mücadele sürecini ivmelendirerek kısa sürede kalıcı fiyat istikrarına ulaşılmasına yüksek düzeyde katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda alınacak önlemler kamu maliyetini dolayısıyla da ülke ekonomisini rahatlatacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Gürsel Baran, Kamu istihdamına yönelik tedbirin, reel sektörün istihdam kapasitesini arttırmaya katkı sağlayacağına da dikkat çekti. Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, paketle ekonomik göstergelerin çok daha iyi seviyelere geleceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.