AVM parklarında bunu yapan Ankaralılar dikkat! Buraya araç park ederseniz 1383 TL ceza ödeyeceksiniz

KGM tarafından belirlenen trafik kurallarına uyulması zorunluluğu bulunuyor. Kurallara uyulmaması halinde çeşitli olumsuzlar meydana gelirken düzeni sağlamak için park kurallarına uyulması gerekirken aksi halde de idari para cezası veriliyor.
AVM parklarında bunu yapan Ankaralılar dikkat! Buraya araç park ederseniz 1383 TL ceza ödeyeceksiniz

Özel Haber - Trafiğin doğru ve güvenli şekilde akması için belirlenen trafik kurallarına uyulması zorunluluğu bulunuyor. Trafik kurallarına uyulmadığı takdirde hem düzen bozulurken hem de çeşitli olumsuzluklar meydana geliyor. Trafik kurallarına uymak hem sürücü hem de yayalar için hayati derecede önem taşırken sürücülerin bir de araç park ederken özellikle uyması gereken kurallar bulunuyor. 2024 yılının trafik cezası tutarları da belli oldu. Yeni yılda uygulanan trafik cezalarına gelen zam oranları netleşti.

Resmi Gazete'de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'ne göre, yeniden değerleme oranı, bu yıl için yüzde 58,46 olarak tespit edildi. Buna göre trafik cezalarında yüzde 58,46 oranında zam yapıldı. Söz konusu idari para cezalarının içinde 'park' kalemi de yer aldı. Park kurallarına uymayan sürücüler için uygulanacak para cezası da belli oldu.

ENGELLİ PARK YERİNE ARAÇ PARK ETMENİN CEZASI NE KADAR?

Başkent Ankara'da artan nüfus, araç sayısının da artmasına neden oldu. Araç sayısında yaşanan artış da beraberinde park sorunlarını getirdi.

avmde-parkta-yolda-bunu-yapan-ankaralilar-buraya-arac-park-ederseniz-1383-tl-ceza-odeyeceksini.jpg

Özellikle AVM ve parklarda yaşanan park sorunları nedeniyle araç sürücüleri çoğu zaman engelliler için ayrılan park alanlarını tercih ederken bunun da bir yaptırımının olduğunun unutulmaması gerektiği ifade edildi.

avmde-parkta-yolda-bunu-yapan-ankaralilar-buraya-arac-park-ederseniz-1383-tl-ceza-odeyeceksin.jpg

Engelli bireyler için ayrılan yere park etme cezası 2024 yılında bin 383 TL olarak belirlendi. Ruhsatında engelli olduğuna dair ibare bulunmadığı halde bu alanlara araç park edenler bin 383 TL para cezası ödemek durumunda kalacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.