Başkentte toplu taşıma araçlarındaki elektronik ücret toplama sisteminde yenilik

Başkent Ankara'da daha iyi hizmet verebilmek için yenilik çalışmalarına başlayan EGO, yolcu şikayetleri veya yaşanan arızalar gibi olumsuzlukları gidermek adına yapacağı yeni çalışmalarını duyurdu.
Başkentte toplu taşıma araçlarındaki elektronik ücret toplama sisteminde yenilik

Başkentin toplu taşıma hizmetinden sorumlu olan EGO, elektronik ücret toplama sistemini yeniliyor. EGO, resmi internet sitesi üzerinden konuya ilişkin bir duyuru paylaştı. Duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

"2013 yılında kurulan eski sistemin teknolojik yetersizliği, sık arıza yaşanması, dolum ünitelerinin çalışmaması, kart okuma eksikleri ve yolcu şikayetleri gibi nedenler ile yeni sistem kurulum çalışmaları başlatılmıştır. EGO ve özel tüm toplu taşıma araçlarında kurulum süreci devam eden yeni sistem ile hızlı yükleme, NFC kullanımı, sorunsuz kredi kartı ile biniş, kişiselleştirilmiş kart denetimi, anlık takip, denetleme gibi pek çok yenilik Ankaralıların hizmetine sunulacaktır."

Araç içi kamera ve bilgilendirme ekranlarının da yenileneceği sistemde daha güvenli bir yolculuk imkanının sağlanacağı belirtilen açıklamada, "Bilgilendirme ve anons hizmetinin devreye girmesi ile birlikte engelli yolcularımız da sıkıntı yaşamadan yolculuklarını daha konforlu şekilde gerçekleştirecektir. Haziran ayı içinde geçiş işlemlerinin tamamlanması hedeflenen yeni sistem ile birlikte kaçak binişler engellenir iken düzenli veri akışı ile yolculuk taleplerine göre ulaşım planlama çalışmalarına da yön verilecektir" denildi.

Yaşanan bazı sorunların son bulacağına dikkat çekilirken, "Geçiş dönemi sürecinde eski ücret toplama sistemi firmasının taahhütlerini yerine getirmede göstermiş olduğu eksiklik ve ilgisizlik nedeni ile eski validatörlerde yaşanan bazı sorunlar da son bulacaktır. EGO CEP'TE uygulamasının da yeni sisteme uygun şekilde güncelleme çalışmaları da devam etmektedir. EGO CEP'TE uygulamasının yeni versiyonu ile yolcularımız, ulaşım planlamalarını daha etkin bir şekilde yapabilecek, toplu taşımada yaşadıkları sorun ve şikayetleri de en hızlı şekilde uygulama üzerinden iletip takibini gerçekleştireceklerdir" bilgilerine yer verildi.

adsiz-tasarim-3.jpg

EGO CEP'TE UYGULAMASINDA TEKNOLOJİK SORUNLARA SON

EGO Genel Müdürlüğü, EGO CEP'TE uygulamasında da yaşanan teknolojik sorunlara son vereceğini duyurdu. EGO CEP'TE uygulamasına girildiği anda karşınıza çıkan duyuruda ise şu ifadeler yer aldı:
"Yeni ücret toplama sistemi geliyor. Değerli vatandaşlarımız, EGO CEP'TE uygulamamızın teknolojik sorunlarına son veriyoruz! Yakında daha güvenilir bir elektronik ücret toplama sistemi ve yenilenen EGO CEP'TE mobil uygulamamız ile hizmetinizde olacağız."

BAZI ARAÇLARDA YENİ SİSTEME GEÇİLDİ

Yenilik çalışmalarına başlanması ile dikkatleri üzerine çeken EGO'nun yeni uygulaması, Ankaralılar üzerinde merak uyandırdı. Elektronik ücret toplama sistemi, toplu taşıma kullanan vatandaşları yeni görüntüsü ile karşıladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.