Büro-İş Sendikası Ostim Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet binası için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu

Büro Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası yazılı bir açıklama yayınladı. Söz konusu açıklamada Ankara'da bir hizmet binasının "Hasta Bina Sendromu" kapsamında olduğu ve personelleri hasta ettiği ifade edildi.
Büro-İş Sendikası Ostim Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet binası için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu

Geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen Kamuda tasarruf tedbirleri genelgesi ile ilgili tartışmalar devam ederken BÜRO-İŞ'ten önemli bir açıklama geldi. Sendika Genel Başkanı Alay Hamzaçebi adıyla yapılan açıklamada Ankara'da bulunan Ostim Sosyal Hizmet Güvenlik Hizmet Binasının kullanılamaz durumda olduğunu ve kendilerinin bu rahatsızlığı ile ilgilenilmesi istendi.

screenshot-6.jpg

screenshot-7.jpg"ARKADAŞLARIMIZ NE GÜN YÜZÜ GÖRMEKTE NE DE NEFES ALABİLMEKTE"

Kamu hizmetine tahsis edilebilecek binalar varken bunların satıldığını ve söz edilen bina gibi yerlere kira verilmesini doğru bilmediğini ifade eden sendika söz edilen bina ile ilgili "Binanın sadece ön cephesi ışık almaktadır. Güneş zaten hiç almıyor. Binanın ısıtma, havalandırma, soğutma sorunları var. İç bölümlerde görev yapan arkadaşlarımız ne gün yüzü görmekte ne de nefes alabilmekteler. Aldıkları nefes ise yemek, arşiv, rutubet, nem kokusu. Dolayısıyla bu iş yeri “Hasta Bina Sendromu” kapsamındadır" dedi

Burada çalışan personellerin fiziksel ve ruhsal olarak hastalıklar yaşadığı ve bunların klinik raporları ile sabit olduğunu ifade eden BÜRO-İŞ Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına başvurduklarını fakat çözüm alamadıklarını söyledi.

"SİZ DOKUNMAZSANIZ BİZ DOKUNACAĞIZ"

Bu konu hakkında harekete geçilmezse kendilerini eyleme geçeceklerini ifade eden BÜRO İŞ sendikası "Biz Büro-İş Sendikası olarak uyarıyoruz. Siz dokunmazsanız biz dokunacağız. Alın size tasarruf. Kendi yerleriniz varken neden kiralamaya devam ediyorsunuz. Uygun yerin yoksa kira ödeyeceksen başka yer kirala oraya öde. Bu bölgede kiralık yer çok. Bir an önce burayı taşıyın. Yoksa iş bırakma dahil seri eylemlere devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Sendikanın yaptığı yazılı açıklama sonrasında neler yaşanacağı merak konusu oldu. Büro-İş'in yanıtsız kalması durumunda yeni adımlar atacağı öğrenildi.

Kaynak:Haberankara.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.