Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Anıtkabir'i Ziyaret Etti

19 Mayıs kutlama programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve beraberindeki heyet, Anıtkabir'e ziyarette bulundu.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Anıtkabir'i Ziyaret Etti

19 Mayıs kutlamaları tüm yurtta büyük bir coşku ile başlarken bu kapsamda Anıtkabir ziyaretleri de başladı. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen Gençlik Haftası Etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve beraberindeki heyet Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirdi.

Bakan Bak ve beraberindeki heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi, mozoleye çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

beysehir-devlet-hastanesi-bashekimi-uzm-dr-sitki-kucukbuzcu-19.jpg

BAKAN BAK, ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

Bakan Bak ve beraberindeki heyet, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak, deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılının ilk Gençlik Haftası’nda ülkemizin dört bir yanından gelen gençlerle manevi huzurunuzdayız. Hiçbir gücün bozmayacağı sarsılmaz birlik ruhu ile Türkiye için çok daha ihtişamlı günleri gençlerimizle omuz omuza koruyoruz. Bu yolda en güçlü ilham kaynağımız Türk tarihine unutulmaz izler bırakan kahramanların milli mücadele ruhuyla hareket etme kabiliyetidir."

Türkiye gençlerinin güçlü imkanlarla yarınlara hazırlandığına da değinen Bakan Bak, "Gururla ifade etmek isterim ki Türkiye’nin gençleri işaret ettiğiniz muhasır medeniyetler düzeyine erişmiş ülkemizde güçlü imkanlarla yarınlara hazırlanıyorlar. Sporda, bilimde, sanatta, dünyanın dört bir yanında şanlı bayrağımızı layıkıyla temsil ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Bakan Bak Anıtkabir defterine kaleme almış olduğu yazısında bundan 100 sene önce Paris 1924 Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden sporculara atıfta bulunarak Paris 2024 olimpiyatlarında ülkemizin yüzlerce sporcu tarafından yeniden temsil edileceğini ifade etti. Ay yıldızlı forma ile sporcuların aynı ruh ve çok daha güçlü imkanlarla ülkemizi temsil edeceğini belirten Bakan Bak elde edilecek tüm başarıların ulu önder Atatürk ve kahraman ecdadımıza armağn edileceğini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanı Bak bu vesile ile tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve saygı ile andı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.