Kahramankazan Belediyesi şehitler için mevlit okuttu

Kahramankazan Belediyesi, 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Aileleri Derneği ile birlikte Merkez Ulu Camii’de şehitler için mevlit okuttu.
Kahramankazan Belediyesi şehitler için mevlit okuttu

Kahramankazan Belediyesi, belediyenin başkanı Selim Çırpanoğlu’nun öncülüğünde faaliyetlerini yürütürken, milli ve dini hassasiyetlere de önem vererek bu yönde organizasyonlar düzenliyor.

31 Mart yerel seçimlerinden itibaren Kahramankazan Belediye Başkanı seçilen Selim Çırpanoğlu’nun öncülüğünde Kahramankazan Belediyesi, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanında dini etkinliklerine de devam ediyor. Belediyenin, 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Aileleri Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği organizasyonda, ilçede şehit olmuş askerler için mevlit okutuldu, dini konulu vaaz verildi.

Kahramankazan Belediyesi ve 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Aileleri Derneği’nin gerçekleştirdiği dini organizasyonda, Kahramankazan’da şehit olmuş Jandarma Er Ömer Yener, Piyade Er Mehmet Özden ve Jandarma Onbaşı Adnan Satılmış için mevlit okutuldu.

ŞEHİTLİK VE GAZİLİĞİNDEKİ DİNDEKİ YERİ DE ANLATILDI

Kahramankazan Belediyesi ve 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Aileleri Derneği’nin Merkez Ulu Camii’de gerçekleşen organizasyonunda, eski Müftü Şakir Özçubuk, şehitlik ve gaziliğin dindeki yeri konulu vaaz verdi. Merkez Ulu Camii’de gerçekleşen ve Kahramankazan Belediyesi ile 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Aileleri Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyona vatandaşlar da yoğun katılım göstererek şehitler için dua okudu ve mevlitle vaazı dinledi.

Mevlidin ardından vatandaşlara ikramda bulunuldu.

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.