Mamak Belediyesi memurlar için sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzaladı

Belediyelerden sözleşme açıklamaları gelmeye devam ederken Mamak Belediyesinden memurun yüzünü güldüren bir protokol açıklaması geldi. Mamak Belediyesinde görev yapan memurlar ve sözleşmeli memurlar için sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzalandı.
Mamak Belediyesi memurlar için sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzaladı

Mama Belediyesi ilçedeki çalışmalarına hız kesmeksizin devam ederken vatandaş için yaptığı hizmetlerin yanına personelini ekledi. Mamak Belediyesi bünyesinde görev yapan memurlar ve sözleşmeli memurların ekonomik ve sosyal haklarını iyileştirmek amacıyla bir sözleşmeye imza atıldığı öğrenildi.

Mamak Belediyesi ve Tüm Yerel Sen arasında belediye bünyesinde çalışan memurlara yönelik sosyal denge tazminat sözleşmesi imzalandığı ifade edildi. İmzalanan bu sözleşmenin belediye memurlarının ekonomik refahını artırmayı hedeflediği kaydedildi. Mamak Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törene, Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Mücahit Dede, sendika temsilcileri, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve Mamak Belediyesi’nde görev yapan memurlar katıldı.

MAMAK BELEDİYESİ İLE TÜM YEREL-SEN ARASINDA SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Tüm Yerel Sen ile sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzalanırken imzalanan sözleşme ile memurlara yüzde 110 oranında sosyal denge tazminatı ödeneceği açıklandı. Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin ve Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Mücahit Dede tarafından imzalanan sözleşme, 5 yüz 33 memur ve 71 sözleşmeli memur olmak üzere toplamda 605 memuru kapsıyor. Sözleşme, 15 Mayıs 2024 ile 31 Aralık 2025 tarihileri arasında geçerli olacak.

1d9874ca-550d-466d-9fea-eae1cfd8d94d.jpg

Belediye personelinin haklarını koruyarak ve iyileştirerek, Ankara’da en çok emeğin karşılığını veren bir belediye olmak için var gücüyle çalışacaklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Şahin, “Mamak’ta çok büyük bir değişim oldu. ‘Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; Vatanını seven, görevini en iyi yapandır’. Sizlerle birlikte Mamak’ın Türkiye’nin en parlak belediyesi olmak istiyorum. Bütün personelimi çok seviyorum. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, en güzel ve en uyumlu belediye olacağımızdan eminim. Biz bir olacağız, beraber olacağız.'' dedi.

040fc2f7-3cee-4594-bce6-07c2e8fbe8db.jpg

Açıklamasına devam eden Başkan Şahin, ''Hangi partiden gelirse gelsin bize bir iş doğru gelmişse bizden geçer, yanlış işler bizden geçmez. Ben sizlerden memnunum” dedi.

MAMAK’TA MEMURLARI SEVİNDİREN PROTOKOL

Tüm Yerel Sen Başkanı Dede ise Mamak Belediye Başkanı Şahin’e teşekkür etti. Tüm Yerel Sen Başkanı Dede, personelin taleplerini göz önüne alarak yaptıkları iyileştirme ve imzaladıkları sosyal denge sözleşmesi için memnuniyetini dile getirerek, Mamak Belediyesi ile uyum içinde çalışacaklarını dile getirdi. Başkan Şahin, “ Hepinizin alın terine, emeğine ve sendikal haklarına saygı duyuyorum. Tüm çalışanlarımıza, sosyal denge haklarını da, diğer haklarını da vereceğiz.

c6dbd5b6-e950-4049-ab3d-2e312c3afc1f.jpg

Önümüzdeki günlerde daha da iyisini yapacağız, söz veriyorum” ifadelerine yer verdiği açıklamasını “Tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber, belediyemize, ilçemize, Ankara’mıza çok güzel hizmetler yapacağız” ifadeleri ile sonlandırdı. Bu çerçevede Mamak Belediyesinde çalışan 605 memur, yüzde 110 oranında sosyal denge tazminatı alabilecek.

Kaynak:Haberankara.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.