ATO heyetinden Filistin’e destek mesajı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindekiler, Filistin'e destek mesajı verdi.
ATO heyetinden Filistin’e destek mesajı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, New York’taki Türk Günü Yürüyüşü’ne katıldı. Gürsel Baran ve beraberindekiler, Filistin’e destek mesajı verdi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, 41. Geleneksel New York Türk Günü Yürüyüşü’nde yer aldı. "Hepimiz Filistinliyiz" yazılı Türk ve Filistin bayraklarının yer aldığı atkıları takan Baran ve beraberindekiler, Filistin'e destek mesajı verdi.

ATO heyeti, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Ali Yılmaz ve Nihat Uysallı’dan oluştu. ABD'nin New York kentinde düzenlenen “41. Geleneksel New York Türk Günü Yürüyüşü” etkinliklerine üzerinde "Hepimiz Filistinliyiz" yazılı Türk ve Filistin bayraklarının yer aldığı atkılar ile katıldılar.

aw210624-02.jpg

Etkinlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Sedat Önal ve New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Yıldız, İletişim Başkanlığı Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Gülay Aydemir de yer aldı.

“Hepimiz Filistinliyiz” atkısı ile kürsüye çıkan ATO Başkanı Gürsel Baran, konuşma yaptı. ATO Başkanı Baran, Türk-Amerikan toplumunun ABD'deki en önemli etkinliklerinden biri haline gelen Türk Günü Yürüyüşü’nün Amerikan toplumuna Türk kültürünü tanıtma ve Türk toplumunun çeşitli yönlerini sergileme fırsatı sunan önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.

aw210624-03.jpg

"DÜNYANIN NERESİNDE OLURSAK OLALIM AKLIMIZ FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZLE"

Baran, “Ankara Ticaret Odası olarak biz de bu önemli etkinliğe üzerinde ‘Hepimiz Filistinliyiz’ yazılı Türk ve Filistin bayraklarının yer aldığı atkılar ile katılarak, İsrail’in tüm dünyanın gözleri önünde Filistin halkına uyguladığı mezalime dikkati çekmek, destek vermek istedik. Dünyanın neresinde olursak olalım aklımız, kalbimiz hep Filistinli kardeşlerimizle. Umut ediyorum en kısa zamanda bu katliam son bulur” diye konuştu.

Tedbirlerin arkasındayız diyen Baran, “İş dünyası olarak bu zorlu sınavda Gazze'nin yanında yer alan ve insanlık dışı uygulamalara karşı sesini yükselten devletimizin aldığı bu kararın ve hayata geçirilen tedbirlerin arkasındayız. Filistin’in haklı davasını her ortamda, her mecrada dile getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Gürsel Baran'a bir plaket takdim etti. Programda “Hepimiz Filistinliyiz” atkısı ile farkındalık oluşumu ise beğeni topladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.