Bu zam suyu kursakta bırakır! Bir bardağın maliyetini duyan kana kana su içemeyecek

Döviz kuru artışından kaynaklı olarak maliyetlerin yükselmesi zam haberlerini beraberinde getiriyor. Hemen her kalemde birbiri ardına zamlar duyurulurken damacana su fiyatlarına gelen zamlar dudak uçuklattı. Bir bardak suyun maliyeti ise şaşırttı.
Bu zam suyu kursakta bırakır! Bir bardağın maliyetini duyan kana kana su içemeyecek

Özel Haber Azra KOÇAK - Türkiye'de döviz kurunda yaşanan artış maliyetlerinde artmasına neden olurken enflasyonun yükselişi de sürüyor. Fiyat istikrarının sağlanarak enflasyonun kontrol altına alınması için çeşitli adımlar atılırken birbiri ardına gelen zamlar da en çok far ve orta gelirlinin bütçesini etkiliyor. Çeşme suyu içemeyen vatandaşlar 19 litrelik damacana su alırken buna gelen zamlar da artık bütçeleri zorlamaya başladı.

bu-zam-suyu-kursakta-birakir-bir-bardagin-maliyetini-duyan-kana-kana-su-icemeyecek.webp

Damacana sulara gelen zamlar ağızların tadını kaçırmaya yetti. Zammın ardından damacana su tüketenler hemen hesap yapmaya başladı. İllere göre fiyat farklılığı gösteren damacana su fiyatları 19 litre için yüzde 100’ün üzerinde artış gösterirken 1 bardak suyun fiyatı da yeni zamlara göre hesaplandı. Yapılan bu hesaplama ile beraber, bir bardak suyun fiyatı da 1 TL'yi aştı.

bu-zam-suyu-kursakta-birakir-bir-bardagin-maliyetini-duyan-kana-kana-su-icemeyecek-001.webp

DAMACANA SU FİYATLARI 130 TL'YE KADAR ÇIKTI

Maliyet artışları zamları kaçınılmaz kılarken damacana su fiyatlarına zam olarak yansıyan maliyet artışlarının ardından 19 litrelik damacana su fiyatları 130 TL'ye kadar ulaştı. Markalara göre değişiklik gösteren bu fiyatların en düşü ise 90 TL olarak karşımıza çıkarken geçtiğimiz yıl 40 lira bandında olan damacana su fiyatlarının haziran ayında 150 TL'ye kadar çıkmasının beklendiği ifade edildi. Damacana su fiyatlardaki artış nedeniyle çoğu evde su arıtma sistemleri tercih edilirken bir su bardağının maliyetinin 1 TL'yi aşması dikkati çekti.

bu-zam-suyu-kursakta-birakir-bir-bardagin-maliyetini-duyan-kana-kana-su-icemeyecek.png

GÜNCEL DAMACANA SU FİYATLARI

  • Kayın: 90 TL
  • Akdağ: 85 TL
  • Kardelen 60,50 TL
  • Hayat: 105 TL
  • Sırma: 105 TL
  • Erikli: 100 TL
  • Saka: 95 TL
  • Buzdağı: 130 TL
  • Abant: 105 TL

Fiyatlar illere, markalara ve satıcıya göre değişiklik göstermektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.