Düşük maaş alan emekliye iyi haber! ABB emeklilere 2 bin TL para yardımı yatırdı

Ay sonunu getirmekte zorlanan dar gelirli emekliye Ankara Büyükşehir Belediyesi emekli yardımı yapmaya devam ediyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş ödemeleri yatırdıklarını duyurdu.
Düşük maaş alan emekliye iyi haber! ABB emeklilere 2 bin TL para yardımı yatırdı

Düşük maaş alan emekliye iyi haber! ABB emeklilere 2 bin TL para yardımı yatırdı - Gıda ürünlerine yağmur gibi gelen zamlar emeklinin sırtındaki geçim derdini ağırlaştırmaya devam ederken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ihtiyaç sahibi emeklilere nakit para yardımı yaptıklarını duyurdu.

Hatırlanacağı üzere Ocak ayında yapılan son zamla beraber emekli maaşları yeniden düzenlenmiş, en düşük emekli aylığı ise 10 bin TL olarak belirlenmişti. Emekliler en düşük maaşın asgari ücrete endekslenmesini talep ederken aradan geçen sürede gelen zamlarla maaşlar erimiş, emekli bu tutarla ay sonunu getiremez hale gelmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi emeklilere yönelik maddi destek ödemelerine başlamıştı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EMEKLİ YARDIMI BAŞVURUSU ONAYLANANLARA ÖDEME YAPTI!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başvurusu onaylanan emeklilere yönelik olarak ödemelerin yapıldığını duyurdu. Tek maaş alan ve aylık emekli maaşı 10 bin TL ile sınırlı olan emeklilere yönelik olarak yapılan destek ödemesi bu kapsamda aranılan kriterleri taşıyan 36 bin 592 emekliye yatırıldı.

abb-emekli-yardimi-destegi.jpg

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada "Ankara Büyükşehir Belediyesi, 10 bin TL maaş alıp ekonomik zorluklar yaşayan 36 bin 592 ihtiyaç sahibi emekli için dokuzuncu destek ayında 1500 TL genel, 500 TL et desteği ödemesi gerçekleştirdi" denilerek 36 bin 592 emekliye 1.500 TL genel destek yardımı ve 500 lirada da et desteği yardımı olmak üzere toplamda 2 bin TL yatırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar kapsamında emeklilere para yardımı yaparken bu yardımlara ek olarak süt yardımı, doğalgaz yardımı, gıda yardımı gibi çok sayıda yardımda da bulunuyor. Tüm yardım başvuruları Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden sosyal yardımlar bölümünden yapılabiliyor. Başvurusu onaylanan emeklilere aylık olarak para yardımı ödeniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.