Erdoğan, çiftçi ve üretici kredilerinde limitlerin artırıldığını duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması'nda yaptığı açıklamada çiftçi ve üretici kredilerinde limitlerin artırıldığını açıkladı.
Erdoğan, çiftçi ve üretici kredilerinde limitlerin artırıldığını duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarım ve kırsal kalkınma sürecinde yeni bir döneme girildiğini söyledi. Erdoğan, çiftçi ve üretici kredilerinde limitlerin artırıldığını da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirilen programda konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan, "Anadolu'da yerelden kalkınma ilkesi ile kırsal kalkınma süreci başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.

Dünyadaki diğer ülkeler gibi Türkiye'de de sıkıntılar yaşandığını söyleyen Erdoğan, "Girdi fiyatlarındaki artış gibi sorunlar var. Et fiyatlarındaki artışları yok sayamayız. Gübre fiyatlarındaki, işçilik gibi farklı alanlardaki şikayetlere kulak tıkayamamayız" diye konuştu.

Tarımı hayati önem taşıyan bir sektör olarak gördüğünü belirten Erdoğan, "Tarımı çeşitlendirdik. Sektörün, çiftçilerin daima yanında olduk. Gayemiz insanları doğdukları yerde doyar hale getirmek" dedi.

moved-lynxmpek450ko-l.jpg

20 BİN VATANDAŞIMIZA İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ

Anadolu'da yerelden kalkınma ilkesi ile kırsal kalkınma süreci başlatacaklarını anlatan Recep Tayyip Erdoğan, "5 milyar lira sağlayacağımız projeyi Tarım bakanlığımız açıklamaya başlayacak. 20 bin vatandaşımıza istihdam sağlayacağız. Çiftçilerimiz ilave faiz kar payı indiriminden yararlanacak. İlk defa üretim yapacak çiftçilerimize faiz indirimi sağlanacak" değerlendirmesinde bulundu.

1097711-1732828062.jpeg

ÇİFTÇİLERİ SEVİNDİREN HABER

Küçük ekipman kredisi limitini 150 bin liradan 250 bin liraya çıkarılacağını söyleyen Erdoğan, "Küçükbaş hayvan üreticilerimize işlerini büyütmeleri, hayvan sayılarını çoğaltmaları, atıl işletme kapasitelerini üretime kazandırmaları amacıyla verilen kredinin limitini de 400 bin liradan 600 bin liraya getiriyoruz. Büyükbaş süt hayvancılığı ile iştigal eden üreticilerimiz için bu rakamı 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya yükseltiyoruz" diye konuştu.

Çiftçiler için sağlanan destekler, sosyal medyada çok konuşuldu. Birçok kullanıcı konu ile alakalı paylaşımlarda bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.