İŞKUR engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe başvuruları başladı mı, ne kadar hibe ödenecek?

İŞKUR tarafından engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe programı başvuruları hakkında merak edilenler arttı. Destek başvurularıyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler araştırmalarına devam ederken hibe desteği miktarı da araştırma konusu oldu.
İŞKUR engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe başvuruları başladı mı, ne kadar hibe ödenecek?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik hibe destek programları sunmaya devam ediyor. İŞKUR tarafından sunulan bu programlar, kişilerin kendi işlerini kurmalarına ve ekonomik olarak bağımsız olmalarına yardımcı olurken İŞKUR'un engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe destekleri de sürüyor. Bu çerçevede İŞKUR, engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteği başvurularına dair ''İŞKUR engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe başvuruları başladı mı, ne kadar hibe ödenecek?'' sorularına yanıt aranmaya başladı.

''İŞKUR engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe başvurusu ne zamana kadar yapacak? İŞKUR eski hükümlü ve engellilere hibe desteği ne kadar? Engellilere ne kadar hibe ödenecek?'' soruları gündemde büyük bir yer tutarken detaylar da İŞKUR tarafından yapılan açıklama ile belli oldu.

İŞKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE YÖNELİK HİBE BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

İşsizlikle mücadele kapsamında işveren ile iş arayanı buluşturan İŞKUR, mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim ve hibe programlarıyla işsiz kişilerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların iş gücü piyasasına kazandırılmasına katkı sağlıyor.

kur-engelli-ve-eski-hukumlulere-yonelik-hibe-basvurulari-basladi-mi-ne-kadar-hibe-odenece.jpg

2024 yılı 2'nci dönemi için İŞKUR tarafından engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe programı başvuruları başladı. Bu çerçevede İŞKUR, yeni dönem hibe programları için başvuruları almaya başladı. Destekten yararlanmak isteyenler, projeleriyle 7 Haziran'a kadar e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilecek.

İŞKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ HİBE MİKTARI

İŞKUR tarafından, engellilerin kendi işlerini kurmalarını ve istihdam edilmelerini desteklemek amacıyla nisan ayında engelliler için hibe miktarını 150 bin liradan 400 bin liraya, eski hükümlüler için ise 110 bin liradan 300 bin liraya yükseltti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.