QNB, Akbank, ING 150.000 TL ihtiyaç kredisi taksitleri değişti!

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenlerin karşılaşacakları kredi maliyetleri araştırılıyor. QNB Finansbank, Akbank ve ING Bank yüzde kaç faiz ile ihtiyaç kredisi vermeye başladılar?
QNB, Akbank, ING 150.000 TL ihtiyaç kredisi taksitleri değişti!

Türkiye’de nakit sıkışıklığı çok yaygın bir finansal sorun haline geldi. Bu sorunun aşılabilmesi için ise insanların önlerindeki çok fazla seçenek de bulunmuyor. Genellikle de tüm yollar bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarına çıkıyor. Bankalara başvuru yapanlar çektikleri ihtiyaç kredileri ile nakit sorunlarına çare bulabiliyorlar. Ancak bunun için de bir maliyetin göze alınması gerekiyor. Bundan dolayı ihtiyaç kredisi çekmeden önce kredi maliyetleri mercek altına alınıyor ve karşılaştırma yapılarak kredi çekilecek bankaya karar veriliyor.

KREDİ FAİZLERİ YÜKSEK!

Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmelerden dolayı bankaların finansman maliyetleri de yükseldi. Yüzde 50’nin üzerinde faiz ile mevduat toplayan bankaların bu topladıkları parayı diğer müşterilere ihtiyaç kredisi olarak dağıtırken düşük faiz uygulamasının finansal açıdan mantıklı bir yeri yok. Bundan dolayı bankalar ihtiyaç kredisi faizlerini en azından Merkez Bankası’nın politika faizine uyarlamak zorunda kalıyorlar. Bundan dolayı da ihtiyaç kredisi çekecek olanlar bu yüksek maliyetleri ödemek mecburiyetindeler.

İHTİYAÇ KREDİSİ HANGİ KOŞULLARDA VERİLİYOR?

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmenin koşulları hemen hemen aynı olarak uygulanıyor. İhtiyaç kredisi çekecek olan müşterinin kredi taksitini ödeyebilecek düzenli ve gerektiğinde belgelenebilir bir gelirinin olması gerekiyor. Bunun yanında gayrimenkul ipoteği ile de ihtiyaç kredisi veren bankalar bulunuyor. Banka bir şekilde verecek olduğu ihtiyaç kredisini güvence altına almak isteyecektir.

İhtiyaç kredisi veren bankalar BDDK’nın azami vade sürelerine de uymak zorundalar. Bunun için de 100.000 TL üzerindeki ihtiyaç kredilerine 12 aydan fazla vade yapılamıyor. İhtiyaç kredisi çekecek olan müşteriler hangi bankaya giderlerse gitsinler bu kural ile karşılaşacaklar.

QNB FİNANSBANK 150.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI

QNB Finansbank’tan ihtiyaç kredisi çekecek olanların bu krediyi aylık yüzde 4,89 oranında faiz ile kullanabilecekleri açıklandı. 12 ay vadeli 150.000 TL ihtiyaç kredisi aylık 18.243 TL taksitle veriliyor.

ihtiyac-kredisi.jpg

AKBANK 150.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI

Akbank müşterileri aylık yüzde 4,72 oranında faiz ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 12 ay vadeli 150.000 TL ihtiyaç kredisi için Akbank’a aylık 18.025 TL taksit ödeniyor.

ING BANK 150.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI

ING Bank aylık yüzde 4,46 oranında faiz ile ihtiyaç kredisi vermeye başladı. 12 ay vadeli 150.000 TL ihtiyaç kredisinin taksiti bu bankada aylık 17.693 TL olarak hesaplanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.