Yiğit Akü ne zaman halka arz olacak, talep toplama tarihi, borsa kodu nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından açıklanan halka arzlarla ilgili olarak yatırımcıların merak ettiklerine yanıt arama süreci devam ediyor. Son olarak Yiğit Akü'nün halka arz olacağı ifade edilirken talep toplama tarihi de merak edildi.
Yiğit Akü ne zaman halka arz olacak, talep toplama tarihi, borsa kodu nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) şirketlerin borsaya girme süreçlerini onaylayarak resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bültenle duyurmaya devam ediyor. SPK tarafından halka arzı onaylanan şirketler açıklanmaya devam ederken son olarak Yiğit Akü'nün halka arz edeceği duyuruldu.

Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ halka arzının ne zaman olacağı merak edilirken ''Yiğit Akü kaç lot verir, halka arz ne zaman, hisse fiyatı ne kadar, toplama işlemleri ne zaman bitecek, hangi bankalarda işlem görecek?'' gibi sorulara da yanıt aranmaya başladı.

YİĞİT AKÜ TALEP TOPLAMA TARİHİ NE ZAMAN?

Yiğit Akü, halka arz olacak. Yiğit Akü halka arzında talep toplama tarihi 29 - 30 - 31 Mayıs olarak açıklandı. Toplamda 75 milyon lotun halka arz edilmesi planlanırken bunun 50.500.000 lotu sermaye artırımı, 24.500.000 lotu ise ortak satışı olarak belirlendi.

yigit-aku-ne-zaman-halka-arz-olacak-talep-toplama-tarihi-borsa-kodu-nedir.webp

Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ'nin konsorsiyum liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda, 1 TL nominal değerli paylar 34,68 TL sabit fiyat üzerinden satışa çıkacak. Halka arzın büyüklüğü 2 milyar 601 milyon TL, açıklık oranı yüzde 24,96 olacak.

YİĞİT AKÜ HALKA ARZ KAÇ LOT VERECEK?

Yiğit Akü halka arzında eşit dağıtım yapılacak ve 75 milyon lot dağıtılacak. Yiğit Akü'nün 250 milyon TL olan sermayesinin 300,5 milyon TL'ye bedelli artırımı sırasında oluşan 50,5 milyon TL pay ile mevcut ortaklardan Hamit Yiğit'in sahip olduğu 10,5 milyon TL, Mahmut Yiğit'in sahip olduğu 7 milyon TL ve Eyüp Yiğit'in sahip olduğu 7 milyon TL nominal değerli paylar olmak üzere toplam 75 milyon TL pay halka arz edilecek.

YİĞİT AKÜ HALKA ARZ HİSSE FİYATI NE KADAR?

Yiğit Akü hisse fiyatı 34,68 TL olarak belirlendi. Firmanın talep toplama süreci tamamlandıktan sonra borsada işlem görme tarihi açıklanacak. Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ halka arzında 31 Mayıs'a kadar da talep toplayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.