Diyanet İşleri Başkanlığı 24 Mayıs Cuma Hutbesi'ni yayımladı

İslam alemi için anlamının büyük olduğu cuma günü bugün idrak ediliyor. Cuma günü camilerde buluşacak olan Müslümanlar bir yandan da Cuma Hutbesi'nin konusu ve içeriğini merak ediyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı 24 Mayıs Cuma Hutbesi'ni yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı 24 Mayıs Cuma Hutbesi'ni yayımladı - İslam alemi için mübarek olan bir cuma gününe daha erişmenin sevincini yaşayan Müslümanlar, camilerde cuma namazı için bir arada bulunacak. İslam alemi Cuma Hutbesini merak ederken Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan bülten ile haftanın hutbe konusu ve içeriği de belli oldu.

Cuma namazını idrak edecek olan İslam alemi Cuma Hutbesi konusunu araştırmaya başladı. İslam alemi için Cuma Hutbesi merak konusu olurken ‘’24 Mayıs Cuma Hutbesi yayımlandı mı, konusu ve içeriği nedir?'' gibi sorular da gündeme taşındı.

24 MAYIS CUMA HUTBESİ KONUSU NEDİR?

Cuma gününe erişen Müslümanlar, cuma günü çeşitli ibadetler yaparken Cuma Hutbesi de merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 24 Mayıs 2024 tarihli ve "İslam Mefkûresini Diri Tutalım" konulu Cuma Hutbesi yayımlandı. 24 Mayıs tarihinde yayımlanan Cuma Hutbesi merak edilirken ayrıntılarını okurlarımız için derledik.

diyanet-isleri-baskanligi-24-mayis-cuma-hutbesini-yayimlad.webp

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırladığı bu haftaki Cuma hutbesinin konusu "İslam Mefkûresini Diri Tutalım" olarak belirlenirken hutbede de şu ifadeler yer aldı;

Muhterem Müslümanlar!

Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in insanları tevhit inancına davetinin ilk günleriydi. Müslüman olanların sayısı gün geçtikçe artıyordu. Müşrikler, onları inançlarından döndürmek için her yolu deniyorlardı. Davasından vazgeçirmek için amcası Ebû Tâlib’i, Peygamberimiz (s.a.s)’e gönderdiler. Ancak Resûlullah (s.a.s), hak ve hakikat yolculuğundan asla geri adım atmadı ve kararlılığını şöyle ifade etti: “Allah’a yemin olsun ki sağ elime güneşi, sol elime de ayı koysalar, Allah dinini güçlendirinceye veya bu yolda canımı verinceye kadar davamdan asla vazgeçmeyeceğim.”

ekran-goruntusu-2024-05-24-090842.png

Hutbenin sonunda ise ''Gece ge gündüzün ulaştığı her yere İslam ulaşacaktır.'' ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum