Eskişehir'de Ulusal Uzay Mevzuatı Konferansı gerçekleştirilecek

Eskişehir'de 24 Mayıs'ta Ulusal Uzay Mevzuatı Konferansı gerçekleştirilecek. Etkinlik, Anadolu Üniversitesi'nde organize edilecek.
Eskişehir'de Ulusal Uzay Mevzuatı Konferansı gerçekleştirilecek

"Ulusal Uzay Mevzuatı Konferansı" 24 Mayıs'ta Eskişehir'de düzenlenecek.

24 Mayıs 2024 tarihinde Eskişehir'de "uzay hukuku" konusunun tartışılacağı "Ulusal Uzay Mevzuatı Konferansı" gerçekleştirilecek. Konferans, Uzay Keşif Topluluğu (UKET) Derneği ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenecek.

"Ulusal Uzay Mevzuatı Konferansı", Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde organize edilecek. 24 Mayıs'ta Eskişehir'de gerçekleştirilecek etkinliğin ana başlığı, "Dünyadaki Gelişmeler, Türkiye için Öneriler" olacak.

UZAY HUKUKU KONUSU HAKKINDA TARTIŞILACAK

Uluslararası ve ulusal uzay hukukundaki güncel tartışmalar, uzay faaliyetlerinin sürdürülebilirliği, uzay araçlarının fırlatılması ve uzay araçlarının tesciliyle ilgili mevzuat Ulusal Uzay Mevzuatı Konferansı'nda ele alınacak.

Konunun uzmanları, "uzay hukuku" konusu hakkında tartışacaklar. Ayrıca Türkiye'nin dünyadaki gelişmelerdeki yeri ile "Ulusal Uzay Mevzuatı"nın oluşturulmasının gerekliliği üzerinde de konuşulacak ve fikirler ortaya sunulacak. Türkiye'deki uzay çalışmalarına çeşitli konularda destek veren UKET Derneği ve Anadolu Üniversitesinin işbirliğinin genç hukukçuların uzay alanındaki çalışmalarını hızlandırması amaçlanıyor.

Anadolu Üniversitesi Instagram hesabı üzerinden "Ulusal Uzay Mevzuatı Konferansı" hakkında paylaşımda bulundu.

87cbc7fc-1778-4078-bd54-2d506152a9d0.jpg

8f73b275-7f3e-4fc7-9cb7-01a8594262d2.jpg

Ulusal Uzay Mevzuatı Konferansı hakkında ayrıntılı bilgi almak için Anadolu Üniversitesi Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.