İkinci Uluslararası Opera Günleri açılış konseri ile başladı

İkinci Uluslararası Opera Günleri, açılış konseri ile başladı. İkinci Uluslararası Opera Günleri, 5 gün boyunca devam edecek.
İkinci Uluslararası Opera Günleri açılış konseri ile başladı

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Opera Günleri, açılış konseri ile start verdi.

Açılış konserinde sahnede Litvanyalı opera sanatçısı Stein Skijervold (Bariton), piyanoda ise Prof. Dr. Anatol Jagoda yer aldı.

Konser sonrası öğrenciler Stein Skijervold ile masterclass gerçekleştirdi. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Lilian Maria Tonella Tüzün, 13 - 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Opera Günleri açılışında bir konuşma yaptı.

Prof. Lilian Maria Tonella Tüzün, 2. Uluslararası Opera Günleri’nin açılışında şu ifadeleri kullandı:

“Sizinle burada olmaktan çok mutluyum. Devlet Konservatuarı olarak Opera Anasanat Dalı’nda öğretmenlerimizle beraber bir etkinlik düzenlemek istedik ve bunu başardık. Bu sene de bunu devam ettirerek ikincisini gerçekleştirmek bizim için oldukça değerli ve özel. Bizim olan bu başarı için hepimizi tebrik etmek istiyorum."

aw204163-02.jpg

"2. ULUSLARARASI OPERA GÜNLERİ İLERİDE DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ BİRÇOK ETKİNLİĞİN TEMİNATIDIR"

Doç. Dr. Sancar Tunalı ise, “Opera bölümümüzde Türkiye’nin farklı operalarından çok sayıda önemli opera sanatçısı hocamız ve bizi hem yurt içi hem yurt dışında en güzel şekilde temsil eden güzel öğrencilerle birlikteyiz. Opera sanatı zor bir yol. Bu yolda yürümenin bize çok değerli katkılarının olduğunu düşünüyorum. Düzenlediğimiz 2. Uluslararası Opera Günleri ileride de gerçekleştireceğimiz birçok etkinliğin teminatıdır diyoruz. Bu süreçte bizlerle olanlara teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

2. Uluslararası Opera Günleri’nin açılışına, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Lilian Maria Tonella Tüzün ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı Başkanı Doç. Sancar Tunalı’nın yanı sıra çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katılım gösterdi.

Öte yandan, 2. Uluslararası Opera Günleri'nin 5 gün boyunca konserler ve masterclasslar ile Devlet Konservatuvarında devam edeceği bilgisine ulaşıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.