Özgür Özel sahipsiz sokak hayvanları sorununa dikkat çekti

CHP Lideri Özgür Özel, TBMM’nde partisinin grup toplantısında gündem konularıyla ilgili açıklamalar yaptı. Özel, açıklamalarında sahipsiz sokak hayvanları sorununa da dikkat çekti.
Özgür Özel sahipsiz sokak hayvanları sorununa dikkat çekti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde düzenlenen grup toplantısında gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

ÖZEL REFAH’TAKİ SALDIRILARA VURGU YAPTI

CHP Lideri Özel, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Özel, konuşması öncesinde, İYİ Parti’den istifa ederek CHP’ye geçen Prof. Dr. Taner Demirer’e rozetini taktı. 7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda 36 binin üzerinde insanın yaşamını yitirdiğine dikkat çeken Özel şunları söyledi:

“Uluslararası Adalet Divanı’nın saldırıları durdurma kararına rağmen Refah bölgesinde masum sivillerin bulunduğu çadır kampı bombalandı. 40 Gazelli daha hayatını kaybetti. İsrail Devleti’nin bu katliamını bir kez daha kınıyorum. Tüm dünya ülkelerini Filistin’i tanımaya davet ediyorum”

ÖZGÜR ÖZEL’DEN KUR KORUMALI MEVDUAT ELEŞTİRİSİ

CHP Lideri Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün servet eşitsizliği hakkındaki sözlerine de işaret ederek kur korumalı mevduatın kul hakkına girdiğini belirtti. Özel konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Erdoğan dünkü konuşmasında dünyadaki servet eşitsizliğini ifade etmiş. Geçtiğimiz yıl 1.2 Trilyon lira kur korumalı mevduatla, param var diyene 'dolar alma, faize koy' dediler. 'Faizden de kur çıkarsa da farkını ödeyeceğiz oradan da kazanırsın' dediler. Nereden ödeyeceksiniz? 'Fakirden, emekçiden alıp farkı ödeyeceğim' dediler. Dünya tarihinde böyle bir şey görülmedi. Kur korumalı mevduatı kim çıkardıysa, kul hakkını yiyenler de onlardır”

“TÜRKİYE’DE SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARI SORUNU VARDIR”

Özgür Özel, grup toplantısında gündeme yönelik yaptığı açıklamalarında, sokak hayvanlarıyla ilgili çıkan kanunu ve sahipsiz olma problemini de es geçmedi. Özel şunları söyledi:

“Sokak köpeklerinin hayatını hedef alan bir kanun çalışması yapılıyor. Türkiye'de sahipsiz sokak hayvanları sorunu vardır. Özellikle sabah evden çıkanlar için bu bir güvenlik sorunu haline gelmiştir. Bu hayvanları katletme niyetinde olanlara sesleniyoruz. 2020'de de bu sorun vardı.”

Özgür Özel, sokak hayvanlarıyla ilgili çıkan yasanın toptan öldürülme anlamına geldiğini ifade ederek konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Tüm partiler oturduk ve hayvan haklarının korunması üzerine komisyon çalışması yapıldı. Bu kitap çok net. Popülasyonun düşürülmesi için uyutma, öldürme yazmıyor ve bunun altında AK Parti'nin de MHP'nin de imzası var. 101. sayfasında hayvan hakları fonunun kurulması yazıyor. Bu fonla kapsamlı ve etkili bir kısırlaştırma yapılsın, bakım evleri açılsın deniyor. 2020'den beri parmağını kıpırdatmayanlar, belediyeler para harcamasın diyerek, toptan öldürelim diyorlar”

Kaynak:İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.