Resmi Gazete'de duyuruldu! Araç muayene özelleştirme kapsamına alındı

Resmi Gazete'de günlük olarak yayımlanan kararlara bugün bir yenisi daha eklendi. Araç muayene hizmetleri için alınan yeni karar kamuoyunun bilgisine sunuldu.
Resmi Gazete'de duyuruldu! Araç muayene özelleştirme kapsamına alındı

Resmi Gazete, kamuoyunu ilgilendiren konu ve kararlar hakkında bilgiler vermek üzere günlük olarak yayımlanıyor. Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan kararlar yayımlanmaya devam ederken 29 Mayıs tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, araç muayene hizmetlerini özelleştirme kapsam ve programına aldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı'nın konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile yayımlandı. Söz konusu kararda ''Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Kararlar (Karar Sayısı: 8569, 8570, 8571, 8572, 8573)'' ifadeleri yer aldı.

ARAÇ MUAYENE HİZMETLERİ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINDI

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamındaki araç muayene hizmetinin özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildiği ifade edildi.

res.jpeg

Özelleştirme işlemlerinin işletme hakkının verilmesi, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar veya kiralama yöntemlerinden biri ya da birkaçının birlikte veya ayrı ayrı uygulanarak gerçekleştirilmesine, ihale dokümanlarında ve sözleşmelerde yer alacak hususların Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından birlikte belirlenmesine karar verildi.

ekran-goruntusu-2024-05-29-095800.png

Bunun beraberinde kamu hizmetinin devamlılığının sağlanabilmesini teminen, özelleştirme işlemlerinin 15/8/2027 tarihine kadar tamamlanmasına, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanunun 3'üncü maddesi ile 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 8'inci maddesi gereğince karar verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.