Bakan Göktaş açıkladı! Refah İsrail’in acımasızca saldırılarına maruz kalıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bugün önemli bir konferansa katıldı. Bakan Göktaş burada İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarını kınadı.
Bakan Göktaş açıkladı! Refah İsrail’in acımasızca saldırılarına maruz kalıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ankara’da özel bir otelde gerçekleştirilen Türkiye’de Kadın - Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçelemenin Uygulanması Projesi Uluslararası Konferansı’na katıldı. Konferansta konuşan Bakan Göktaş, kadın erkek eşitliğine duyarlı planlama ve bütçelemeye yönelik birçok proje geliştirdiklerini, Türkiye’nin kadın erkek eşitliğine duyarlı bütçelemeyi aktif olarak uygulayan OECD ülkeleri arasında 23’üncü sırada yer aldığını söyledi.

“Her alanda kadını güçlendiren bir siyaset anlayışıyla hareket ettik” diyen Bakan Göktaş, kadına yönelik ayrımcılık ve şiddete karşı sağlam tedbirler aldıklarını, kadınların güçlenmesine yönelik düzenlemelerin de uluslararası standartlarda belirlenen yasalar ile güvence altına alındığını bildirdi. Kadın erkek eşitliğine duyarlı bütçelerle toplumda adalet duygusunun güçleneceğine inandıklarını söyleyen Bakan Göktaş, burada yaptığı konuşmada İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına da değindi.

BAKAN GÖKTAŞ, “BİNLERCE İNSANIN SIĞINDIĞI REFAH, İSRAİL’İN ACIMASIZCA SALDIRILARINA MARUZ KALIYOR”

Bakan Göktaş, İsrail'in sivillere yönelik saldırılarına da değindiği açıklamasında “Bugün bu problemlerin en büyüğü Gazze’de, Refah Kapısı'nda yaşanıyor.

bakan-goktas-refaha-yapilan-saldiriyi-kinad.webp

Binlerce insanın sığındığı Refah, İsrail’in acımasızca saldırılarına maruz kalıyor.'' dedi. ''Bugün güçlü bir direniş sergileyen Filistinli kardeşlerimiz önü alınamayan bir vahşete ve soykırıma maruz kalıyor. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin yayınlandığı yıldan bugüne işgal altında olan Filistin topraklarında kadın erkek bütün Filistinliler için huzur ve barış diliyorum” diyen Bakan Göktaş, Refah ve İsrail ile ilgili sözlerini noktaladı.

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.