Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz HPV aşısı yoğun ilgi görüyor

İlk olarak ABB tarafından başlatılan ve örnek alınan bir proje olarak öne çıkan HPV aşısı yoğun ilgi gördü. 9-30 yaş arası kadınlara ücretsiz olarak vurulacak aşı büyük önem taşıyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz HPV aşısı yoğun ilgi görüyor

Sosyal belediyecilik hizmeti ile Ankara Büyükşehir Belediyesi örnek bir projeye imza atmış ve ücretsiz HPV aşısı desteği sağlayacağını duyurmuştu. Yapılan açıklama kapsamında 9-30 yaş arası kadınlara yönelik olarak belediye tarafından HPV aşısının ücretsiz olarak yapılacağı ilan edilmişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile ücretsiz aşı başvurularının başladığını belirterek aranılan kriterleri taşıyan herkesi aşı olmaya davet etmişti. Ankaralı kadınlar davete icabet etti ve başvuru yoğunluğu yaşandığı dile getirildi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜCRETSİZ HPV AŞISI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

ABB Başkanı Mansur Yavaş yapmış olduğu açıklamasında “İnsanı önceleyen belediyecilik anlayışımızla kız çocukları ve kadınlar için ücretsiz HPV aşısı uygulamamızı başlatıyoruz. Haziran ayında başlayacak olan aşı uygulamamızdan yararlanmak için belediyemizden sosyal yardım almak ve 9-30 yaş aralığında olmak yeterli” diyerek HPV aşısını ücretsiz olarak yapacaklarını ve başvuruları kabul etmeye başladıklarını duyurmuştu.

ucnreksis-ai.jpg

Rahim ağzı kanserinin aşı ile önlenebelien bir kanser türü olduğunu belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi söz konusu ücretsiz aşı hizmetinin sadece sosyal yardım alan 9-30 yaş arası kadınlara sunacaklarını belirtti. Hali hazırda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan sosyal desteklerden alan ve belirtilen yaş grubunda yer alan kadınların başvuruları ABB resmi internet sitesi üzerinden alınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.