ABB Meclisi Mayıs ayı birinci toplantısı gerçekleştirildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi önemli konuların ele alındığı Mayıs ayının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.
ABB Meclisi Mayıs ayı birinci toplantısı gerçekleştirildi

ANKARA (AA) - Görüşülmesi gereken önemli konuların bulunması nedeniyle Ankaralılar tarafından merakla beklenen ABB Meclisi Mayıs ayı birinci toplantısı gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ertan Işık başkanlığında yapılan toplantıda bir önceki birleşim tutanak özeti ve önergeler okundu. Ardından önergeler yapılan oylama sonucunda çoğunluk onayı ile kabul edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi envanterinde bulunan 2014 model bir kamyonun Yenimahalle Belediyesi'nin emrinde geçici olarak görevlendirileceğinin açıklanmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın söz alarak, CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu'na "Bir tane 2014 model kamyon. Bunun bir özelliği mi var, merak ediyorum." sorusunu yöneltti.

ABB MECLİSİ MAYIS AYI OTURUMUNDA TANSİYON YÜKSELDİ!

Ardından söz alan Neslihanoğlu, "Bu araç, kültür hizmetlerinde kullandığımız bir seyyar sahne aracı. Bu yıl 6. yılı olacak. Daire başkanlığımız da bir yıl süreyle uzatıyor. Rutin gönderilen bir araç." yanıtını verdi. Gündem dışı söz alan Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın'ın geçen hafta sosyal medya üzerinden, Portaş şirketine asılsız iddialarda bulunduğunu söyledi.

Portaş'ın kapısının herkese açık olduğunu ifade eden Özarslan, "Şirketin 2019 yılında hiçbir faaliyeti yok. Şu an ise kentsel dönüşümden sosyal konut yapımına, rekreasyon alanlarına verdiği desteğe ve kreşlere kadar büyük işler yapmaktadır. Biz 2019 yılında aldığımız şirketi büyüttüğümüz gibi kara geçirdik. Ankara halkına hizmet eden Ankara Büyükşehir Belediyesinin sosyal belediyecilik adına yaptığı projeleri destekleyen Portaş'ımızı el birliğiyle büyütelim derken, şirketimizi asılsız iddialarla sosyal medyada meşgul ediyoruz." diye konuştu.

Nihat Yalçın da sosyal medya hesabından, Portaş'a yönelik paylaştığı tüm bilgileri, ABB'nin belediye şirketleriyle ilgili yayımladığı raporlardan aldığını belirtti. Ortada bir yanlış ve iftira varsa, onun bu belgelerde olabileceği değerlendirmesinde bulunan Yalçın, "Bir tanesinin iftira olduğunu ispatlayın, ben bugün meclis üyeliğinden istifa ederim." dedi.

ABB meclisinde anneler günü de unutulmadı. Gündem dışı söz alan AK Parti Polatlı Meclis Üyesi Aysel Demir de başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı. 7 aydır Gazze'de devam eden saldırılara dikkat çeken Demir, Filistin safında yer almaya devam edeceklerini söyledi.

Yapılan görüşmeler sonucunda yeni kararlar alınırken Başkan Vekili Ertan Işık ardından ABB meclis oturumunu 14 Mayıs Salı günü saat 18:00'de toplanmak üzere kapattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.