Özgür Özel'den sokak hayvanları düzenlemesine tepki! Çocuklar için güvenlik sorunudur

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sokak hayvanları düzenlemesi ile ilgili konuştu.
Özgür Özel'den sokak hayvanları düzenlemesine tepki! Çocuklar için güvenlik sorunudur

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sokak hayvanları düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamayla gündem oldu. Özel, CHP Genel Merkezi'ndeki basın toplantısında gündem hakkında değerlendirmeler yaptı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde buluştu. Daha sonra gündem hakkında değerlendirmelerin yapılacağı bir basın açıklaması yapıldı. CHP lideri Özgür Özel, üzerinden çok konuşulan sokak hayvanları düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu.

f34220c6-rxrqx2hrg8uwf1iziue7r.jpeg

"BAŞTA KISIRLAŞTIRMA OLMAK ÜZERE BARINAKLAR İÇİN BU PARALAR OLMALIDIR"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bugün tasarruf tedbirleri söz konusu olunca, 'Parayı seçim ekonomisine harcadık, bu köpekleri uyutalım' derseniz tutar bir yanı yok. Başta kısırlaştırma olmak üzere barınaklar için bu paralar olmalıdır. Okula giden çocuklar, ibadete giden yaşlılar, toplu taşımaya ulaşmaya çalışanlar açısından bir güvenlik sorunudur" ifadelerini kullandı.

Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin katılımıyla bir Meclis araştırma komisyonu kurulduğunu söyleyen Özel, "Bu komisyon hayvan haklarının korunmasına yönelik olarak raporunu verdi. Bu raporda bu soruna da etraflıca yer verildi. Uyutma meselesi, hasta ve tedavi edilemez hayvanlar ile kontrolü mümkün olmayan birtakım hayvanlarla sınırlı ve sokak hayvanlarının çoğalmasını engellemeyle ilgili uyutma tedbiri burada kesinlikle yok. Ama burada soruna müdahale var" dedi.

Özgür Özel, sözlerine şu ifadelerle devam etti:

"Diyor ki rapor, bir hayvan hakları fonu kurulmalıdır. Geliri belediyelerin aldığı emlak, çevre, temizlik vergilerinden aktarılacak paylar, at yarışından, Milli Piyango gibi şans oyunlarından, idari cezalardan aktarılacak paylar ve bağışlardan oluşmalıdır. Bu fon barınakların yapılması, kısırlaştırmaların yapılmasıyla ilgili harcamaları bu fondan karşılanabilir ve yeterli kaynak sağlanır. Bunu tüm siyasi partiler böyle söyledi ve Meclis karara bağladı."

Sokak hayvanları düzenlemesi, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.